bdswisserfahrung.npage.de

XVI Festiwal Tęczowe Piosenki J. Wojdaka - "Słoneczny Order Uśmiechu"

W dniu 7.11.2015 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyły się przesłuchania finałowe XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka. W finale, do którego zakwalifikowały się dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu wyłonieni w eliminacjach regionalnych, zaprezentowało się 120 solistów oraz zespoły z całej Polski. Zespół ,,Iskierki” zaśpiewał piosenkę pt. ,,Słoneczny Order Uśmiechu” zdobywając uznanie 8 osobowego jury oraz licznie zgromadzonej publiczności. Gminę Nielisz reprezentowały również utalentowani soliści Martyna i Aleksandra Gil oraz Bartłomiej Sobań.

Koncert galowy w dniu 8.11.2015 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie okazał się niezwykle emocjonujący ale i szczęśliwy dla małych artystów z Nielisza. ,,Iskierki” otrzymały specjalne wyróżnienie. W nagrodę wykonały piosenkę podczas finałowego zakończenia koncertu. Na wielkiej scenie, pięknie oświetlonej, wypełnionej wszystkimi uczestnikami z panem Janem Wojdakiem na czele ,,zaiskrzyła” piosenka młodych artystów.

Zespół reprezentowali: Martyna Gil, Emilia Stefańska, Oliwia Krawczyk, Bartłomiej Sobań, Aleksandra Bartoszczyk.

Serdeczne gratulacje dla dzieciaków i nieocenionej Pani Renaty!

Thursday the 23rd. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015