bdswisserfahrung.npage.de

Relacja z Wernisażu Malarskiego

Młodzi artyści prezentowali także prace malowane na szkle, wykonane podczas warsztatów witrażu zorganizowanych przez GOK w Nieliszu, nad którymi merytoryczną i artystyczną opiekę sprawowała Pani Justyna Malinowska – instruktor do spraw plastyki Imprezę rozpoczęły pokazy ułańskie w wykonaniu 9 Pułku Ułanów Małopolskich oraz Kawalerii Kowalów z Borowa nad Wisłą im. 24 Pułku Ułanów Kraśnickich. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz Wójt Gminy Sułów Leon Bulak. Prócz samej ekspozycji na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Nastrojowy koncert w wykonaniu zespołu “Trio Beethovenowskie” , wieczór poezji przygotowanej przez młodzież z gminy Sułów, oraz uroczysty bankiet. W jednej z sal prezentowano także nakręcone w zespole pałacowo-parkowym w Klemensowie fragmenty oskarowego filmu “Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
W wernisażu wzięło udział około 300 osób, zaś podczas dwóch kolejnych dni - 1 i 2 października wystawę obejrzało ponad 300 zwiedzających.

Jako organizatorzy usłyszeliśmy wiele słów uznania oraz gratulacji za przygotowanie wydarzenia na wysokim poziomie artystycznym. Zebraliśmy dużo pozytywnych recenzji, spośród których szczególnie jedna zapadła nam w pamięć i serca. Jeden z Gości opuszczając wystawę, przytoczył słowa Adama Mickiewicza, uznając, iż nasze wydarzenie jest godne powiedzenia: “ I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem.”

Thursday the 25th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015