Warning: file_get_contents(http://www.pointlink.net/po.php): failed to open stream: Connection refused in /home/platne/serwer18088/public_html/gok/templates/gameon-fjt/html/com_content/archive/component.php on line 1

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

 

21106349 835261526641724 5042653656274192154 n

27 sierpnia 2017 r. w pełnym słońcu i ulewnym deszczu odbyły się dożynki gminno-parafialne

 

Uroczystości kościelne 

W tym roku wróciliśmy do danej tradycji kiedy msza dożynkowa sprawowana była na ołtarzu polowym przy koście św. Wojciecha i Matki Bożej Różańcowej w Nieliszu. Piękne miejsce, obecność wielu delegacji wieńcowych, wyjątkowa oprawa muzyczna w wykonaniu: Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Zespołu Iskierki oraz Chóru Moderato, obecność Ochotniczych Straży Pożarnych i słoneczna pogoda sprawiły, że msza dożynkowa była wyjątkowo uroczysta, co także podkreślił w homilii ks. proboszcz Dariusz Soniak, który celebrował liturgię. We mszy dożynkowej uczestniczyli również ks. kanonik Tomasz Rogowski , proboszcz parafii Chrystusa Króla w Złojcu oraz ks. Piotr Harko proboszcz parafii Jana Chrzciciela w Stawie Noakowskim.

 

Wystąpienie Wójta Gminy Nielisz oraz Gości Honorowych 
Druga część uroczystości odbyła się na placu przy urzędzie gminy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Nielisz Adam Wal, Przewodniczący Rady Gminy w Nieliszu Pan Jerzy Nowiński oraz Radny Powiatu Zamojskiego Pan Leszek Pastuszak. Na okoliczność dożynek listy wystosowali także Posłowie na Sejm RP Jarosław Sachajko oraz Sławomir Zawiślak, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek , a także dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Sławomir Plis.

Jak co roku wybieraliśmy najpiękniejszy wieniec dożynkowy
Ponieważ wszyscy włożyli wiele trudu i czasu w wykonanie wieńców Wójt Gminy nagrodził wszystkie delegacje, które wzięły udział w dożynkach. W temacie przyznawania wyróżnień, mieliśmy również pewną niespodziankę. Państwo Dorota Kazimierczuk oraz Wojciech Kowalski z Pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem w Płonce” podarowali nam przepiękny obraz przestawiający Anioła Dożynkowego z przeznaczeniem dla autorów najpiękniejszego wieńca. Spośród wszystkich najpiękniejszych trudno było wskazać ten jedyny. Ostateczne Anioł Dożynkowy powędrował w ręce Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Nawoza, które bez chwili zastanowienia ogłosiły, iż ofiarowują ten niezwykły dar do swojego parafialnego kościoła w Nieliszu.

Bogaty program artystyczny 
Jeszcze w pełnym słońcu słuchaliśmy koncertu naszej orkiestry Dętej oraz zespołów śpiewaczych: Jarzębinki, Jezioranki i Stawianki. Na wstęp chóru Moderato trochę się ochłodziło, ale kiedy ze sceny brzmi piękna muzyka nikt nie zważa na naciągające chmury. Gdy na scenę weszła Szczebrzeska Kapela Podwórkowa wszyscy doskonale się bawili. Kolejny koncert tym razem w wykonaniu Kapeli Uroczysko z Krasnegostawu odbył się już w ulewnym deszczu, ale artyści ani myśleli przerwać występ! Ulewa minęła, a kapela wciąż grała i śpiewała i nawet poderwała do tańca panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Dyskoteka na zakończenie 
Wieczór dożynkowy upłynął w tanecznych rytmach przy muzyce zespołów Magical, Menelaos oraz DJ Astero.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W ORGANIZACJĘ DOŻYNEK

Monday the 17th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015
Template © QualityJoomlaTemplates