bdswisserfahrung.npage.de

Z WIZYTĄ NA IV FESTIWALU WIZJI W WIERZBICY

IMG 20170627 112652 576x768Uczestnicy zajęć plastycznych ze swoim opiekunem p. Justyną Malinowską wzięli udział w warsztatach plastycznych w ramach IV Festiwalu Wizji w Wierzbicy.

Festiwal Wizji jest dorocznym plenerowym spotkaniem artystów zajmujących się malarstwem, fotografią, światłem, grafiką, rysunkiem, filmem, teatrem, modą czyli szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Do zabytkowego dworku w Wierzbicy przyjeżdżają artyści z całej Polski, organizują i biorą udział w warsztatach, wymieniają się doświadczeniami, pomysłami, prezentują swoje dokonania, tworzą i szukają inspiracji oraz aktywnie odpoczywają. W tym roku festiwal trwał od 25 czerwca do 2 lipca.

Ponieważ wydarzenie stwarza możliwość ciekawego oraz inspirującego spędzenia czasu nie mogło na mim zabraknąć młodych plastyków z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, którzy przez dwa dni – tj. 27 i 28 czerwca doskonalili swój warsztat artystyczny.

Pierwszego dnia brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez Pana Mirosława Mirońskiego oraz Panią Annę Sujak –Bartnicką. Nasza grupa została podzielona na dwa zespoły – jeden tworzył prace w technice akwareli drugi zaś malował akrylami. Drugiego dnia odbyły się warsztaty zatytułowane „Palcem i węglem” prowadzone przez Pana Tomasza Cichockiego. Dzieci i młodzież a nawet dorośli ( mama jednej z uczestniczek) próbowali swoich sił w rysunku węglem. Tematem prac była postać ludzka, do której pozował jeden z artystów. Prace powstałe podczas warsztatów zdobyły uznanie wszystkich uczestników. Będzie można je obejrzeć podczas wernisażu podsumowującego tegorocznego festiwal.

Warsztatom towarzyszyła bardzo miła i serdeczna atmosfera. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez organizatorów festiwalu i wszystkich jego uczestników. Spotkała nas też niezwykła niespodzianka. Specjalnie dla naszej grupy zorganizowano zabawę puszczania olbrzymich baniek mydlanych, co wywołało wiele radości. Zapamiętamy te miłe chwile na pewno bardzo długo , a w przyszłym roku na pewno znowu wybierzemy się z wizytą na V już edycję Festiwalu Wizji.

Thursday the 23rd. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015