bdswisserfahrung.npage.de

XXIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

XXIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

z udziałem naszego Zespołu Wokalnego Iskierki.

Film z przesłuchań w Będzinie

Pojechały, zaśpiewały, zwyciężyły !!!!!!!

Iskierki z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, zostały najlepszym dziecięcym zespołem wokalnym XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd I Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Do zespołu trafiła pierwsza nagroda w kategorii: dziecięce zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne ufundowana przez Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego oraz nagroda publiczności.

15941485 972384796196233 8832179633623758427 n
W przesłuchaniach finałowych, które trwały trzy dni (12,13 i 14 stycznia) wzięło udział ponad 100 wykonawców. Iskierki występowały w ostatnim dniu przesłuchań i przekonały komisję perfekcyjnymi wykonaniami kolęd “Gdy Śliczna Panna, Mędrcy Świata” oraz “Tryumfy Króla Niebieskiego”. Skład Jury przedstawiał się następująco Przewodniczący: prof. dr hab. Jerzy Rachubiński – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Członkowie: prof. dr hab. Wiesław Delimat – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ks. dr hab. Paweł Sobierajski – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zwieńczeniem każdej edycji Festiwalu jest Koncert Galowy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka (Parafia Nawiedzenia NMP). Podczas Koncertu Iskierki po raz kolejny zaprezentowały się będzińskiej publiczności. Znowu gromkie brawa i gratulacje zwieńczyły występ dzieciaków z GOK-u. Autorką tego i wielu innych sukcesów Iskierek jest niewątpliwie Pani instruktor Renata Banach, która na co dzień pracuje z dziećmi, kształcąc ich talent muzyczny.
Przepustką do Będzina były wygrane eliminacje rejonowe, które obyły się 17 -go grudnia 2016 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Razem z Iskierkami prawo występu w przesłuchaniach finałowych w Będzinie wyśpiewały solistki Kaja Peć z Józefowa, Aleksandra Wójcik z Tomaszowa Lubelskiego, Julia Fijałkowska z Modliborzyc (II miejsce w finale), a także Chór Reprezentacyjny I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, który także w finale wypadł do doskonale zdobywając III miejsce w kategorii młodzieżowe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Serdecznie dziękujemy Chórowi za gorące wsparcie podczas naszego występu!

Wielkie gratulacje dla Dzieciaków i Pani Renaty

Agnieszka Zymon Dyrektor GOK w Nieliszu