bdswisserfahrung.npage.de

Chór Gminy Nielisz

slubowanie 195 1200x800      Chór powstał w na początku 2015 r. z inicjatywy obecnego kierownika Pana Bogdana Pałczyńskiego, który zaangażował w jego działalność osoby mające pasję do muzyki, otwartość na ludzi, ale i gotowość do systematycznej pracy. Małymi krokami, cierpliwe i uparcie członkowie chóru pracowali na swoje pierwsze publiczne występy. Efekty pracy zostały zauważone i docenione nie tylko przez lokalne władze i społeczność, ale także jury Sąsiedzkiego Konkursu Kolęd Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, Nielisz 2016, które przyznało mu pierwszą nagrodę.

Tak wyglądał początek działaności Chóru, który obecnie kontynuuje swoją działność angażując się w oprawę muzyczną ważniejszych uroczystości kościelnych i świeckich na terenie gminy, jak również godnie reprezentuje ją na zewnątrz, podczas przeglądów, konkursów i spotkań integracyjnych.

Za zaangażowanie oraz efekty parcy włądze gminy doceniły chórzytów zakupem pięknych strójów, kótre podnoszą wartość estetyczną występów.

Wednesday the 22nd. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015