bdswisserfahrung.npage.de

Gminna Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta

DSC 0361

Orkiestra powstała jesienią 2014 r. dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przyznane środki finansowe pozwoliły na zakup instrumentów muzycznych wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz rozpoczęcie edukacji muzycznej wśród dzieci i młodzieży z ternu gminy

Dyrygentem został Pan Robert Słupski muzyk- instrumentalista Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Lekcje nauki gry oraz wypożycznie instrunetu są nieodpłatne. Orkiestra spotyka się 1-2 razy w tygodniu w pełnym składzie lub na próbach poszczególnych sekcji. Oprócz wyposażnia instrumentalnego tym razem dzięki dofinasowaniu ze środków Unii Europejskiej Orkiestra dostała pełne jednolite umundurowanie.

Pierwszy publiczny wstęp Orkiestry odbył się w maju 2015 r. w Gruszcze Dużej. Od tego mometu Orkiestra towarzyszy wszystkiem większym uroczytościom gminnym ciągle doskonaląc swój warsztat muzyczny.

tuba

Wednesday the 28th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015